CHRÍPKA. O jej príčinách, príznakoch, liečbe, ale aj komplikáciách s MUDr. Andreou Kosecovou, všeobecnou lekárkou
16:57

CHRÍPKA. O jej príčinách, príznakoch, liečbe, ale aj komplikáciách s MUDr. Andreou Kosecovou, všeobecnou lekárkou

16.11.2020
V dnešnom rozhovore sme sa venovali chrípke naozaj podrobne. Naše pozvanie prijala všeobecná lekárka Mudr. Andrea Kosecová a porozprávala nám o tom, čo to chrípka vlastne je, aké typy chrípky poznáme, ktoré typy sú najnebezpečnejšie, ako ich rozoznať a liečiť, či má očkovanie proti chrípke zmysel, no a taktiež sme sa venovali aj najčastejším mýtom, ktoré o chrípke kolujú… Sú pravdivé alebo nie? Dozviete sa vo videu.Čo všetko v rozhovore zaznelo:00:00 Úvod00:46 Čo je to chrípka?01:32 Ako sa prenáša chrípka?02:11 Aké sú komplikácie chrípky?04:28 Ako prebieha liečba chrípky, ak sa pridružia komplikácie v podobe bakteriálnej infekcie?05:30 Nesie so sebou chrípka aj nejaké zdravotné následky?06:16 Chrípka u detí vs. u dospelých, seniorov.07:09 Chrípka v tehotenstve a počas dojčenia. Ako ju liečiť?08:05 Aké lieky môžu užívať tehotné a dojčiace ženy počas chrípky?08:50 Pohľad do histórie: Najznámejšie chrípky a pár viet o nich, resp. aj rozdieloch medzi Španielskou chrípkou, prasacou chrípkou H1N1, koronavírusom COVID-19.11:55 Očkovanie proti chrípke - kedy sa nechať očkovať a pre koho je očkovanie vhodné?12:45 Mýty a fakty o chrípke:13:08 M/F: Bol som očkovaný minulý rok, tento rok sa nemusím očkovať.13:23 M/F: Pri ťažkej chrípke sa predpisujú antibiotiká, ako prevencia pred komplikáciami. 13:36 M/F: Očkovanie proti chrípke chráni pred prechladnutím všeobecne. 13:53 M/F: Chrípku môžem dostať po očkovaní.14:47 M/F: Prechodená chrípka sadá na srdce. 15:05 M/F: Lieky na chrípku existujú - antivirotiká, lekári ich nechcú predpisovať. 16:02 Odporúčania a rady na záver.Účinkovali:Všeobecná lekárka pre dospelých - MUDr. Andrea KosecováNámet a scenár - Jana Madleňáková: https://www.instagram.com/jennyska_ig/Rozhovor spolu s videom nájdete aj na: https://youtu.be/uyRb91PAQeoViac o chrípke nájdete aj v textovej forme na https://www.modrykonik.sk/zdravie/chripka/ a  https://www.modrykonik.cz/zdravi/chripka/NÁJSŤ NÁS MÔŽETE AJ NA IG, FB a WEBE- @modrykonik- https://www.facebook.com/Modrykonik.sk- https://www.modrykonik.sk/#modrykonik #odbornik #teplota #choroba #virusoveochorenie 

Podcast ROZHOVORY S ODBORNÍKMI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.