PSORIÁZA a všetko o nej očami MUDr. Tomáša Kampeho - primára dermatovenerologickej kliniky UNLP Košice
13:46

PSORIÁZA a všetko o nej očami MUDr. Tomáša Kampeho - primára dermatovenerologickej kliniky UNLP Košice

29.10.2020
Čo to vlastne psoriáza je? Ako ju rozoznať? Je dedičná? Máme ju v sebe “od narodenia” alebo sa ňou môžeme nakaziť? Aké sú jej spúšťače? Sú aktuálne dostupné efektívnejšie spôsoby liečby ako v minulosti? V dnešnom videu sme sa rozprávali s odborníkom na psoriázu, primárom dermatovenerologickej kliniky UNLP Košice MUDr. Tomášom Kampe, o všetkom, čo by sa o nej malo vedieť, aby človek trpiaci týmto ochorením mohol prežiť plnohodnotný život.Čo všetko v rozhovore zaznelo:00:00 Predstavenie hosťa a témy.00:22 Čo je to psoriáza?00:54 Je na Slovensku a v Čechách veľa pacientov, ktorých toto ochorenie postihuje? 01:44 Aké sú príznaky a prejavy psoriázy?02:49 Na akých miestach na tele sa psoriáza objavuje?03:33 Aký je rozdiel medzi ľahkou, stredne ťažkou a ťažkou psoriázou?04:34 Ako prebieha liečba psoriázy? Aké má chorý človek možnosti liečby?09:28 Je neliečenie psoriázy pre človeka nebezpečné?11:29 Na koho sa má človek s týmto ochorením obrátiť?12:05 Rady a odporúčania na záver.Chceš aj Ty s nami natočiť podobný rozhovor? Vyplň formulár https://i.modrykonik.cz/2zTrovc a my se Ti ozveme.Účinkovali:Hosť, dermatovenerológ - Tomáš Kampe, primár dermatovenerologickej kliniky UNLP KošiceNámet a scenár, moderátorka - Jana Madleňáková: https://www.instagram.com/jennyska_ig/Rozhovor spolu s videom nájdete aj na: https://youtu.be/q4WQBAzJM_UNÁJSŤ NÁS MÔŽETE AJ NA IG, FB a WEBE- @modrykonik- https://www.facebook.com/Modrykonik.sk- https://www.modrykonik.sk/#modrykonik #odbornik #psoriaza #lupenka #liecba

Podcast ROZHOVORY S ODBORNÍKMI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.