Tieto VYŠETRENIA by mal po narodení absolvovať každý NOVORODENEC. Hovorí Prof. MUDr. Mirko Zibolen, CSc, neonatológia UN Martin.
09:44

Tieto VYŠETRENIA by mal po narodení absolvovať každý NOVORODENEC. Hovorí Prof. MUDr. Mirko Zibolen, CSc, neonatológia UN Martin.

15.01.2021
„To, že sú niektoré vyšetrenia novorodenca nepovinné, neznamená, že nie sú dôležité. Odporúčam mamičkám absolvovať všetky dostupné screeningové vyšetrenia. Môžu totiž zachrániť život bábätka alebo výrazne ovplyvniť kvalitu jeho života”, vysvetľuje skúsený odborník Prof. MUDr. Mirko Zibolen, CSc.Čo v rozhovore zaznelo:00:00 Úvod.00:07 Predstavenie hosťa a témy.00:22 Čo predstavuje neselektívne skríningové vyšetrenie novorodencov?01:14 Čo predstavuje selektívne skríningové vyšetrenie novorodencov?01:25 Ako delíme skríningové vyšetrenia na Slovensku?01:47 Aké ochorenia by malo skríningové vyšetrenie u dieťaťa odhaliť?01:57 Aké ochorenia by malo u dieťaťa odhaliť skríningové vyšetrenie, tzv. suchá kvapka krvi.03:51 Aké ochorenia by malo u dieťaťa odhaliť skríningové vyšetrenie červeného reflexu?  04:22 Aký význam má skríningové vyšetrenie sluchu?04:33 Prečo je dôležité vyšetrenie bedrových zhybov?05:19 Čo sa deje, ak niektoré z vyšetrení nedopadne dobre?06:24 Mali by byť matky prítomné pri vyšetreniach dieťaťa?07:16 Aké skríningy sa vykonávajú novorodencom aj napriek tomu, že ich neprikazuje zákon?09:07 Je dôležité, aby tieto vyšetrenie boli vykonané všetkým deťom?Chceš aj Ty s nami natočiť podobné video? Vyplň formulár https://i.modrykonik.cz/2zTrovc a my se Ti ozveme.Účinkovali:Prednosta neonat. kliniky JLF UK a UNM - Prof. MUDr. Mirko Zibolen, CSc.Námet a scenár - Jana Madleňáková: https://www.instagram.com/jennyska_ig/Rozhovor spolu s videom nájdete aj na: https://youtu.be/0Lk3uzuslOoNÁJSŤ NÁS MÔŽETE AJ NA IG, FB a WEBE- @modrykonik- https://www.facebook.com/Modrykonik.sk- https://www.modrykonik.sk/#modrykonik #novorodenec #screening #screeningovevysetrenia

Podcast ROZHOVORY S ODBORNÍKMI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.