O PÔRODNÝCH MÝTOCH A FAKTOCH s psychologičkou a dulou Mgr. Nicole Hojdovou
25:39

O PÔRODNÝCH MÝTOCH A FAKTOCH s psychologičkou a dulou Mgr. Nicole Hojdovou

14.09.2020
Pravda alebo mýtus? V dnešnom podcaste sme sa pýtali duly a psychologičky Mgr. Nicole Hojdovej na rôzne zaužívané tvrdenia o pôrode. Každá budúca mamička sa chce na pôrod čo možno najlepšie pripraviť a tak sme zisťovali, čo naozaj pomáha, čo je naopak len “babská povedačka”, čoho sa obávať netreba a koľko je pravdy na výrokoch typu: Úzka panva rovná sa komlikovaný pôrod…Aké tvrdenia v rozhovore zazneli:- Pravé kontrakcie musí žena cítiť po celom bruchu. - Pokiaľ už raz rodíš cisárskym rezom, musíš už tak rodiť zakaždým. - Pred pôrodom by si nemala užívať magnézium, bude sa ti zle rodiť.- Keď má žena úzku panvu, neporodí a musí podstúpiť cisársky rez. - Nástrih (epiziotómia) je nutnosť.- Inak ako v ľahu na chrbte, s nohami “do praku”, sa nedá porodiť. - Bonding je zbytočnosť.- Dotepanie pupočníka ohrozuje dieťa.- Pri pôrode nesmie žena jesť, ani piť. -  Kristelerova expresia (pridržanie fundu) je úplne bežný zákrok a buďte vďačná, že žijete.  a mnohé ďalšie...Účinkovali: Dula a psycholožka: Mgr. Nicole HojdováModerátorka - Jana Madleňáková: https://www.instagram.com/jennyska_ig/Rozhovor spolu s videom nájdete aj na: https://youtu.be/J8TadxQLm04Textová forma je dostupná na: https://www.modrykonik.sk/rodim/myty-a-fakty-o-porode/NÁJSŤ NÁS MÔŽETE AJ NA IG, FB a WEBE- @modrykonik- https://www.facebook.com/Modrykonik.sk- https://www.modrykonik.sk/#modrykonik #vsetkooporode #porod

Podcast ROZHOVORY S ODBORNÍKMI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.