ANTIKONCEPCIA. Toto ste o nej určite nevedeli a mali by ste - s gynekologičkou MUDr. Radmilou Sládičekovou
12:56

ANTIKONCEPCIA. Toto ste o nej určite nevedeli a mali by ste - s gynekologičkou MUDr. Radmilou Sládičekovou

01.04.2021
Antikoncepcia sa rokmi neskutočne zmenila a vyvinula. Tá dnešná sa s tou z minulosti naozaj porovnať nedá. Nie len že nie je pre ženské telo nebezpečná, je preň dokonca v mnohých smeroch prospešná! Avšak, aj napriek tomu o nej stále koluje obrovské množstvo mýtov, tak si ich poďme v dnešnom videu rozobrať… Naše pozvanie do štúdia tentokrát prijala skúsená gynekologička MUDr. Radmila Sládičeková.Čo všetko v rozhovore zaznelo:0:00 Úvod0:13 Predstavenie hosťa0:34 Mýtus 1: Antikoncepcia obsahuje veľké množstvo hormónov1:16 Aká je to kombinovaná hormonálna antikoncepcia?1:50 Aké "neantikoncepčné benefity" nám HAK ponúka?2:25 Čo je jednozložková hormonálna antikoncepcia a aké sú jej výhody?2:47 Mýtus 2: Dojčenie je spoľahlivá forma antikoncepcie3:26 Mýtus 3: Z antikoncepcie sa priberá4:50 Mýtus 4: Antikoncepcia spôsobuje smrteľnú embóliu5:31 HAK u žien so zvýšeným rizikom tromboembolických stavov6:10 Mýtus 5: Antikoncepcia spôsobuje rakovinu7:30 Mýtus 6: Po vysadení antikoncepcie už neotehotniem8:34 Dlhé cykly. Je nutné menštruovať každý mesiac?9:39 Mýtus 7: Antikoncepciu je potrebné raz za čas vysadiť10:25 Tabletka po - postkoitálna antikoncepcia11:30 Plánovanie rodičovstva12:06 Vlastnosti modernej antikoncepcieChceš aj Ty s nami natočiť podobné video? Vyplň formulár https://i.modrykonik.cz/2zTrovc a my sa Ti obratom ozveme.Účinkovali:Hosť - gynekologička: MUDr. Radmila SládičekováNámet, scenár - Jana Madleňáková: https://www.instagram.com/jennyska_ig/Rozhovor spolu s videom nájdete aj na https://youtu.be/6q_Z27cXnoQ NÁJSŤ NÁS MÔŽETE AJ NA IG, FB a WEBE- @modrykonik- https://www.facebook.com/Modrykonik.sk- https://www.modrykonik.sk/#modrykonik #antikoncepcia #tehotenstvo #ochrana

Podcast ROZHOVORY S ODBORNÍKMI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.