PREDČASNE NARODENÉ DETI: "Ich záchrana musí mať zmysel", hovorí primárka Katarína Maťašová z UN Martin
14:08

PREDČASNE NARODENÉ DETI: "Ich záchrana musí mať zmysel", hovorí primárka Katarína Maťašová z UN Martin

17.12.2020
„To, či dieťatko zvládne predčasný pôrod tak, aby jeho záchrana mala zmysel, a teda aby mohlo žiť plnohodnotný život, závisí od mnohých faktorov. Napríklad, ak to situácia umožní, matka by mala rodiť priamo v centre pre takéto detičky, nakoľko už len prevoz v inkubátore je pre predčasne narodeného novorodenca veľmi náročný…” vysvetľuje zástupkyňa prednostu neonatologickej kliniky UN Martin, Doc. MUDr. Katarína Maťašová, PhD.Čo v rozhovore zaznelo:0:00 Úvod a predstavenie hosťa0:50 Aké deti považujeme za predčasne narodené?1:12 Príprava na predčasný pôrod2:22 Starostlivosť o predčasne narodené deti tesne po pôrode3:18 Ďalšia starostlivosť o predčasniatka - novorodenecká JISka5:13 Akým tempom postupuje vývoj predčasne narodených detí? Dôležitá je hlavne trpezlivosť.6:38 Výživa predčasne narodených detí9:46 Kedy môže ísť predčasne narodené dieťatko z nemocnice domov?11:18 Prognóza predčasne narodených detí. Aká bývala v minulosti a aká je dnes?12:04 OZ Malíček - organizácia na podporu rodičov predčasne narodených detí13:41 Rady a odporúčania na záverChceš aj Ty s nami natočiť podobné video? Vyplň formulár https://i.modrykonik.cz/2zTrovc a my se Ti ozveme.Účinkovali:Zástupkyňa prednostu neonat. kliniky UNM Martin - Doc. MUDr. Katarína Maťašová, PhD.Námet a scenár - Jana Madleňáková: https://www.instagram.com/jennyska_ig/Rozhovor spolu s videom nájdete aj na: https://youtu.be/ZyqJ2aj4O5sViac o predčasne narodených deťoch nájdete aj v textovej forme na https://www.modrykonik.sk/vyvoj-dietata/predcasne-narodene-deti/ a  https://www.modrykonik.cz/vyvoj-ditete/nedonosene-deti/NÁJSŤ NÁS MÔŽETE AJ NA IG, FB a WEBE- @modrykonik- https://www.facebook.com/Modrykonik.sk- https://www.modrykonik.sk/#modrykonik #predcasnyporod #novorodenec #predcasnenarodenedeti

Podcast ROZHOVORY S ODBORNÍKMI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.