Zora Bútorová: Žijeme radikálnym populizmom, ohrozené sú ženské práva i práva sexuálnych menšín
32:51
Podcast: Ráno Nahlas

Zora Bútorová: Žijeme radikálnym populizmom, ohrozené sú ženské práva i práva sexuálnych menšín

22.04.2021
Prežívame dobu radikálneho populizmu, v spoločnosti rastie nevraživosť a dnes sa už iba hľadá ten správny ventil, hovorí sociologička Zora Bútorová. Treba byť v strehu pred snahami radikálnych kresťanov, ohrozený je status quo v oblasti ženských práv a práv sexuálnych menšín. Slovensko bude po pandémii oveľa viac názorovo, ale aj sociálne či vzdelanostne polarizované. Rastie nielen názorová radikalizácia, ale pandémia prehlbuje aj sociálne a vzdelanostné rozdiely, tvrdí sociologička Zora Bútorová. Aké Slovensko sa teda vynorí z pandemického tunela a podarí sa zastaviť narastajúcu polarizáciu neraz pripomínajúcu neslávne známe mečiarovské Pasienky? Nemení sa až príliš dnešná podoba demokracie na vládu davov či sociálnych sietí? No a napokon, nenarazila toľko deklarovaná „obyčajnosť“ vládnucej elity na limity spoločenskej trpezlivosti a odolnosti tohto štátu? V Ráno Nahlas na to odpovie sociologička Zora Bútorová. Pekný deň vám želá Braňo Dobšinský.    

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.