Podcast:Ráno Nahlas

Križanová: Pred smrťou sa chce rozlúčiť každý, dôstojné umieranie je ale u nás na chvoste záujmu.

09.06.2020
Väčšina z nás chce umrieť v kruhu svojich najbližších, ktorí ich milovali. Napriek tomu drvivá väčšina ľudí na Slovensku umiera osamelo a v nemocniciach. "Najťažšie je pre nás nemôcť sa pred smrťou rozlúčiť so svojimi blízkymi. Dôstojné umieranie je ale u nás na chvoste záujmu spoločnosti i zdravotníckeho systému," hovorí zakladateľka paliatívnej medicíny na Slovensku doktorka Kristína Križanová. Ľudia sa podľa nej vedia zmieriť s tým, že umierajú, desia sa však najmä straty dôstojnosti a pocitu bezmocnosti.      

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK