Podcast:Ráno Nahlas

Expert: Viacerí stratili nádej, že Lukašenko dostane rozum. Je pripravený obhájiť post silou

13.08.2020
Obušky, granáty, slzotvorný plyn či gumové projektily – Bielorusko má za sebou štvrtú noc protestov, ktoré polícia opäť rozháňala násilím. A protesty pokračujú aj dnes. Celkový počet zatknutých demonštrantov stúpol od nedele na 6700 – pred izolačkami, kde sú „väznení“ sa zhromažďujú rodiny. O tom, ako sa Bielorusko dostalo k dnešným demonštráciách, o zásahoch polície, o ceste Sviatlany Cichanouskej a o budúcnosti Bieloruska sme sa rozprávali s reportérkou redakcie Aktuality.sk Stanislavou Harkotovou. Kto je vlastne Alexander Lukašenko, ktorému hovoria aj posledný európsky diktátor? Ako sa dostal k moci? Aké má vzťahy s ruským prezidentom Vladimirom Putinom? Pýtali sme českého experta na východnú Európu z Filozofickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe Mareka Příhodu.  „U časti demonštrantov a opozície bola predtým nádej, že vláda a Lukašenko dostanú rozum, keď uvidia, že nemajú väčšinovú podporu a prehrali voľby. Táto nádej sa rozplynula. Lukašenko je pripravený obájiť svoj post nie vo voľbách, ale silou," hovorí v našom podcaste. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK