Podcast:Ráno Nahlas

Armáda seniorov bez starostlivosti. Tak vyzerá budúcnosť Slovenska

14.05.2020
Slovenská populácia výrazne starne a počet obyvateľov nad šesťdesiatpäť rokov sa približuje k jednému miliónu.V roku 2018 na Slovensku žilo viac ako 850- tisíc seniorov, čo je historicky prvýkrát, kedy u nás počet seniorov prevýšil počet detí. V dnešnom podcaste sa pozrieme do domovov dôchodcov – ako sa v nich žije, aké ťažké je sa tam dostať – aj prečo máme málo opatrovateliek – ktoré radšej idú robiť rovnakú prácu do Rakúska aleb Nemecka. Reportáže medzi seniormi sme nahrávali ešte pred koronavírusom – o problémoch, ktoré mali predtým, a ktoré budú mať aj po korone.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK