Podcast:Ráno Nahlas

Ministerka kultúry: Bude audit v RTVS, škrty a vládne noviny

24.04.2020
Čo bude v čase koronavírusu s letnými festivalmi, kinami a divadlami či napríklad filmovými festivalmi? A čo sa stane so Slovenským národným divadlom? Vo veľkom rozhovore sme sa pýtali novej ministerky kultúry za Oľano, Natálie Milanovej. Nová ministerka sa chystá aj škrtať. Nedostatok finančného krytia pre jej plány, kritizuje bývalá ministerka kultúry za Smer Ľubica Laššáková. Tá hovorí, že na stole nechala hotový mediálny zákon - aj o ochrane novinárov.  Kolega Laco Bariak sa novej ministerky pýtal aj na RTVS a osud riaditeľa Rezníka. Dozviete sa viac aj o vládnych novinách, ktoré chce vydávať premiér Matovič. Dostaneme sa aj k múzeu komunizmu, k rekonštrukcii hradu Krásna Hôrka, národnej galérie či kaštieľa v Rusovciach, a aj k financovaniu Matice Slovenskej či odluke cirkvi od štátu. Moderuje Peter Hanák. Na tomto podcaste sa podieľal aj Ladislav Bariak. 

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK