Hatráková (OĽaNO): V tzv. hodnotových otázkach môžeme hlasovať aj s ľudákmi, máme tam prieniky zVV
34:11
Podcast: Ráno Nahlas

Hatráková (OĽaNO): V tzv. hodnotových otázkach môžeme hlasovať aj s ľudákmi, máme tam prieniky zVV

31.03.2021
"Môže sa stať, že v tzv. hodnotových otázkach budeme hlasovať aj s ľudákmi z ĽS-NS, vidím medzi nami hodnotové prieniky, hovorí pre Ráno Nahlas poslankyňa OĽaNO Katarína Hatráková. Tá patrí medzi tých poslancov, ktorí podporili kotlebovskú snahu o zmenu Ústavy, ktorá by znemožnila rovnakopohlavným párom adopcie detí ako aj transrodovým ľuďom zmenu pohlavia. Sú tu, medzi nami. Deti dvoch otcov či deti dvoch mám. Deti z rodín, ktoré nezapadajú do takzvaných tradičných predstáv o akejsi ideálnej rodine. Napriek tomu sú tu, medzi nami no dôvodová správa z dielne kotlebovcov, ktorá by chcela zmeniť priamo Ústavu, o nich hovorí, že žijú v zvrátenom prostredí, v prostredí, v ktorom údajne čelia vážnej hrozbe sexuálneho zneužívania a čelia vraj aj údajnej inklinácii k sexuálnym deviáciám. Jedna z tých, ktorá tieto predstavy v parlamente podporila je aj poslankyňa OľaNO Katarína Hatráková. Ona sama hovori, že nechcela nič iné iba a len rozprúdiť diskusiu na tieto vážne a nepochybne aj citlivé témy a s dôvodovou správou sa údajne nestotožňuje. No, ako vlastne chce diskutovať s tými, ktorých predkladatelia zákona označujú za deviantov, aké má dôkazy k takto vážnym obvineniam a prečo si myslí, že dve mamy či dvaja otcovia nie sú hodní pojmu rodina? A napokon - nakoľko sa vlastne vedia matovičovi poslanci zhodnúť s Mariánom Kotlebom a jeho predstavami o tom, čo sú to hodnoty? Moderuje: Braňo Dobšinský

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.