Podcast:Ráno Nahlas

Oveľa väčší zabiják než korona je rakovina, je načase precitnúť.

30.04.2020
"Situácia onkologických pacientov prekročila únosnosť, kvôli opatreniam voči korone sú zanedbávaní a diskriminovaní, hovorí prezidentka OZ Nie rakovine Jana Pifflová-Španková.  Podľa nej v zápale boja voči hrozbe pandémie koronavírusu zabúdame, že tu už roky máme epidémiu rakoviny. Tá nám denne na slovensku vezme 38 ľudských životov. Pre porovnanie, na ochorenie spojené s nálezom COVIDU 19 doteraz evidujeme u nás (za celý čas) 22 úmrtí. Preto by sa podľa šéfky pacientského združenia Nie rakovine mala situácia v zdravotníctve už konečne vrátiť do normálu aby sme zbytočne neprichádzali o životy ľudí s inými ochoreniami než je COVID 19.  

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK