Podcast:Ráno Nahlas

Záborská: Nechcem ísť cestou reštrikcii interupčného zákona, rešpektujem aj právo ženy na potrat.

25.05.2020
„Je to jej rozhodnutie. Ja musím urobiť maximum pre to aby sa rozhodla inak, ale ak sa pre potrat rozhodne, tak ja - pretože vyznávam slobodu, nakoniec to jej rozhodnutie rešpektujem,“ hovorí o práve ženy na potrat významná predstaviteľka prolife hnutia a poslankyňa OLANO Anna Záborská. Podľa nej takzvaný poľský model, teda prísne obmedzenie práva na potrat, nie je u nás, tou správnou cestou a namiesto reštrikcii a zákazov chce ženám ponúknuť pomocnú ruku, ktorá by ich od interupcií mala odradiť. Nechcem vyvolávať kultúrne vojny ani hystériu pápežského štátu, viera, boží štát tu na zemi nepripúšťa, tvrdí Záborská.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK