Podcast:Ráno Nahlas

Vypnúť Slovensko? Nedá sa to a nezastaví to vírus, tvrdia experti

03.04.2020
Uzavretím krajiny nezastavíte vírus. Krajiny sa zatvárajú, aby ste zmiernili šírenie a pripravili sa. To sú slová talianskeho profesora Filippa Taddeiho z Univerzity Johna Hopkinsa, ktorá skúma pandémiu koronavírusu. V rozhovore pre náš podcast hodnotí nápad premiéra Igora Matoviča – na niekoľkotýždňové úplné vypnutie Slovenska. Podľa neho sú Matovičove plány nereálne. Lockdown však za uritých okolností fungovať môže.  Či sa to vôbec dá, a či by to prinieslo zastavenie epidémie, sme sa pýtali epidemiologičky Zuzany Krištúfkovej a aj analytika globálnych rizík Juraja Mesíka. Ten tvrdí, že Matovičova vláda ku koronavírusu pristupuje amatérsky.  Dozviete sa aj aké účinné sú v skutočnosti rúška, ako koronavírus prebieha a čo by sme s tým mali robiť – podľa odborníkov. Moderuje Peter Hanák. 

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK