Podcast:Ráno Nahlas

Zabije leto koronu? Nezapínajte klimatizáciu

17.04.2020
Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že leto koronavírus zabiť nemusí – a že ide o falošnú nádej. Viacerí experti – vrátane tých z Harvardu alebo MIT - hovoria, že leto nákazu výrazne spomalí, lebo teploty okolo 30 stupňov ničia vírusy. Slovensko pomaly mieri k vrcholu nákazy – včera sme mali už takmer tisícku infikovaných a 8 mŕtvych, nákaza sa rozšírila aj medzi zdravotníkov v Michalovciach a Rožňave. Kedy toto všetko skončí? Aj niektorí slovenskí odborníci sa s optimizmom pozerajú na leto. V dnešnom podcaste budete počuť profesora virológie Fedora Čiampora, podľa ktorého sa všetky chrípkové epidémie doteraz, podarilo poraziť aj vďaka teplému počasiu – lebo kvapôčky, ktorými sa vírus prenáša, v lete jednoducho rýchlo vyschnú. Zároveň však toto leto vôbec neodporúča čo i len zapnúť klimatizáciu. Podľa infektológa Pavla Jarčušku, ktorí radí aj vládnemu krízovému štábu, teplo pomôže – no zároveň potrebujeme aj opatrenia. Moderuje Peter Hanák.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK