Podcast:Ráno Nahlas

MUDr Kolenová: Rakovina je vzbura našich buniek, nemáme kontrolu nad životom.

27.05.2020
Úspešnosť liečby jej malých detských pacientov je v súčasnosti veľmi vysoká a naša onkológia je na svetovej úrovni. hovorí prednostka detskej onkológie na bratislavských Kramároch Alexandra Kolenová. Napriek tomu si aj dnes smrť pri tomto zákernom ochorení vyberá svoju daň o ona musí ako lekár konfrontovať rodičov s tým, že už niet nádeje. Pravda, dôvera a predovšetkým dôstojnosť detského pacienta - to sú podľa nej kľúčové slová pri procese sprevádzania touto chorobou a to niekedy až do trpkého konca. Hovorí, že rakovina – teda vzbura našich vlastných buniek je nesmierne chytrý a húževnatý protivník a jej detskí pacienti sú oveľa chytrejší a vnímavejší než sa nám môže zdať. Azda i preto nie raz na seba berú aj trápenia a bolesť svojich rodičov čeliacich asi tej najhoršej nočnej more každého otca či mamy.  

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK