Bude veľa mŕtvych, zvyknite si, varuje vedec Čekan. Musíme nájsť riešenie, kým bude vakcína
26:21
Podcast: Ráno Nahlas

Bude veľa mŕtvych, zvyknite si, varuje vedec Čekan. Musíme nájsť riešenie, kým bude vakcína

13.11.2020
V stredu pribudlo 50 nových mŕtvych na koronavírus. Na takéto čísla si v najbližšom období žiaľ budeme musieť zvyknúť, hovorí známy vedec Pavol Čekan. Veľa mŕtvych bude pribúdať aj preto, že preťažené a reprofilizované nemocnice nebudú schopné pomôcť iným pacientom. Riešenie však podľa neho musí existovať – a musí prísť skôr ako nám príde vakcína, ktorú už aj pre Slovensko objednala Európska komisia. Dajú sa Slováci zaočkovať? Kedy sa na Slovensku začne očkovať a mala by byť vakcína taká dobrovoľná, ako napríklad testy – teda že ju budete potrebovať, aby ste mohli chodiť do práce? Existujú ešte nejaké ďalšie riešenia? A čo vedec Pavol Čekan odkázal tým, ktorí chcú v utorok opäť protestovať? Moderuje Peter Hanák. 

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.