Podcast:Ráno Nahlas

Sociologička: Matovičovo vládnutie je ako akási dobrodružná výprava dobytým územím

16.07.2020
"Sympatický grázlik z Trnavy," takto charakterizuje premiéra Matoviča sociologička Silvia Porubänová. Premiér je podľa nej silný práve vo svojej nefalšovanej ľudovosti, jeho vládnutie sa však podobá na akúsi dobrodružnú cestu dobytým územím.  Vládna koalícia prichádza so sociálnym balíčkom za pol miliardy eur. Tehotenské dávky či autobusy zadarmo pritom premiér ponúka v situácii keď stále čelíme hrozivým ekonomickým dopadom koronapandémie ako i doslova rozvrátených verejných financií. Ekonóm Róbert Chovanculiak preto balíček považuje za populisticku nezodpovednosť nie nepodobnú ľúbivej politike SMERu.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK