Petková: Matovič si už nálepku protikorupčného bojovníka nezaslúži, systém "našich ľudí" nevymizol
44:50
Podcast: Ráno Nahlas

Petková: Matovič si už nálepku protikorupčného bojovníka nezaslúži, systém "našich ľudí" nevymizol

18.05.2021
Igor Matovič si už nálepku protikorupčného bojovníka nezaslúži, v prípade majetkového priznania koná ako nečestní politici, tvrdí šéfka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková. Systém "našich ľudí" podľa nej po voľbách nevymizol a červenou čiarou tejto vlády bude hlasovanie o kolúznej väzbe. Po dlhých rokoch vlády SMERu, prišlo rázne volanie po zmene. Tá zmena pod vlajkou boja proti korupcii má dnes už viac ako rok. Roberta Fica vystriedal Igor Matovic, Tak ako Pellegrini vymenil Fica, Heger vystriedal Matovica, ale - čo sa vlastne v tejto krajine skutočne zmenilo? Aké sú teda reálne výsledky všetkých tých veľkých predvolebných sľubov o potrestaní oligarchie a nastavení systému tak, aby z neho už viac nemohli profitovať tí povestní „naši ľudia“? Ako to, že si sily, ktoré voľby poslali do opozície začali odrazu tak dobre rozumieť s predsedom parlamentu, ako ide dohromady boj voči korupcii so snahami vicepremiéra Holého a prečo sú majetkové priznania politikov stále iba potemkinovými dedinami? Je nákup Sputnika či testov na plošné testovanie naozaj s kostolným poriadkom a prejavom novej politickej kultúry alebo ako hovoril jeden ruský premiér: „Chceli sme to najlepšia, ale dopadlo to, ako vždy“? No a napokon, ako môže o boji voči korupcii kázať niekto, kto aj vo funkcii premiéra oficiálne disponoval majetkom bezdomovca? V Ráno Nahlas zbilancujeme protikorupčné ťaženie Obyčajných ľudí a ich koaličných partnerov so šéfkou Nadácie Zastavme korupciu a bývalou investigatívnou novinárkou Zuzanou Petkovou. Pekný deň vám želá Braňo Dobšinský.    

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.