Arpád Soltész: Sme zlyhávajúci štát, nevidím tu alternatívu kompetentných nemafiánskych politikov
43:54
Podcast: Ráno Nahlas

Arpád Soltész: Sme zlyhávajúci štát, nevidím tu alternatívu kompetentných nemafiánskych politikov

18.03.2021
Slovensko je zlyhávajúci štát, neplní si ani tie najzákladnejšie funkcie ochrany občanov v otázkach života a zdravia. Navyše, nevidieť tu ani alternatívu kompetentných a nemafiánskych politikov, tvrdí novinár a publicista Arpád Soltész. Podľa neho, my vôbec nepotrebujeme žiadnych extrémistov ani fašistov, v deštrukcii štátu si vystačíme aj sami - a možné alternatívy po prípadných predčasných voľbách budú vraj ešte horšie. „Lomikare Lomikare, do roka a do dňa ťa pozývam na boží súd,“ pamätná veta zo slávneho jiráskovho románu Psohlavci sa tu u nás – na Slovensku v roku 2021 stáva smutnou realitou. Liberáli Richarda Sulíka naplnili svoje vlastné proroctvo – ak neodíde z čela vlády Igor Matovič, odídu z nej oni nuž, a keďže Igor Matovič zatiaľ nikam neodchádza, odchádzajú oni. Vládna väčšina tak prakticky rok po svojom vzniku čelí polčasu rozpadu a krajina je tak vystavená nielen hrozbe predčasných volieb ale aj rozpadu štátu a to v doslova v priamom prenose. Je rok od volieb a Slovensko v čase pandémie, ktorá nám deň čo deň berie stovku obetí, prakticky nemá vládu. Kde sa stala chyba, a máme vôbec na to vládnuť si sami? Aká budúcnosť nás čaká s takouto politickou reprezentáciou a čo by nám priniesli čoraz viac reálnejšie predčasné voľby? Ráno Nahlas s dlhoročným komentátorom a novinárom Arpádom Soltészom. Pekný deň želá Braňo Dobšinský.       Je rok od volieb a slovensko v čase pandémie, ktorá nám deň čo deň berie stovku obetí prakticky nemá vládu. Kde sa stala chyba, a máme vôbec na to vládnuť si sami? Aká budúcnosť nás čaká s takouto politickou reprezentáciou a čo by nám priniesli čoraz viac reálnejšie predčasné voľby?  

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.