Podcast:Ráno Nahlas

Po Korone budeme zrejme čeliť aj záplave duševných porúch, varujú odborníci

02.04.2020
Po pandémii koronavírusu bude Slovensko zrejme čeliť aj záplave duševných porúch, hovorí Andrej Vršanský z Ligy za duševné zdravie. Kapacity na liečbu psychiatrických pacientov sú však už dnes u nás až zúfalo nedostatočné. Linky, ktoré ľudom s psychickými problémami poskytujú odbornú pomoc aktuálne zaznamenávajú až päťnásobný nárast volaní. Okrem nárastu depresii či úzkostí stúplo aj domáce násilie. Jeho obete pritom kvôli „korone“ stratili možnosť bezpečných úkrytov.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK