Podcast:Ráno Nahlas

Matovičov poradca Mistrík: Peniaze z EÚ nesmú ísť mafiánom

12.08.2020
Poradca premiéra Robert Mistrík tvrdí, že Slovensko potrebuje reformy. Aj ďalší experti sa s ním zhodujú, že financie si vyžaduje najmä veda a inovácie. Napríklad by sme mohli zaplatiť jednu novú špičkovú univerzitu, navrhuje ekonóm Andrej Svorenčík. Slovensko dostane európske miliardy na reformy. Ako ich máme využiť, čo musíme reformovať, a ktorá investícia sa nám môže vrátiť? Pýtali sme sa vedca a poradcu premiéra Matoviča, Róberta Mistríka. Ten tvrdí, že kľúčové je investovať do IT tak, aby to nerozkradla mafia.  Andrej Svorenčík je slovenský ekonóm, ktorý pracuje na univerzite v nemeckom Mannheime. Podľa neho by sme z európskych peňazí mali zaplatiť napríklad jednu novú superkvalitnú univerzitu, postavenú na zelenej lúke. Špičková univerzita zložená z najlepších slovenských akademikov, ktorí by sa vrátili zo zahraničia, dostali by slušné platy a nemuseli by čeliť intrigám bežných slovenských vysokých škôl - by podľa neho ani nebola drahá.  Po rozhovore s Andrejom Svorenčíkom sa ešte raz vrátime k Róbertovi Mistríkovi – a budeme hovoriť o tom, ako konkrétne reformovať školstvo – a aj o tom, či Igor Matovič bude počúvať rady odborníkov. Moderuje Peter Hanák. 

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK