Slovenská vakcína aj liek na Covid 19. Vedci ich už majú, chcú testovať na ľuďoch
29:56
Podcast: Ráno Nahlas

Slovenská vakcína aj liek na Covid 19. Vedci ich už majú, chcú testovať na ľuďoch

22.01.2021
Slovenskí vedci vyvinuli vakcínu a aj liek na koronavírus. Potrebujú ich však ešte otestovať – na zvieratách to už skúsili. Onedlho prídu na rad klinické testy na ľuďoch. Budete počuť slovenských vedcov z firmy Axon Neuroscience, ktorí v bratislavskom areáli SAV vyvíjajú vakcínu aj liek na Covid-19, Branislava Kovačecha a Evu Kontsekovú. Pýtali sme sa napríklad aj to, prečo slovenská vakcína príde podstatne neskôr ako tie ostatné. Začať očkovanie v skupine ľudí nad 85 rokov nemusí byť až taký dobrý nápad. Vedci hovoria, že staršiemu človeku vakcína nemusí zabrať – a tak aj na Slovensku zrejme budú na koronavírus zomierať aj zaočkovaní starší ľudia. Moderuje Peter Hanák. 

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.