Podcast:Ráno Nahlas

Nemôžem dýchať: Rasizmus a protesty môžu poškodiť Trumpa

05.06.2020
Smrť Afroameričana Georga Floyda, ktorého udusil policajt, keď mu takmer 9 minút kľačal na krku – spôsobila rozsiahle protesty po celých Spojených štátoch. V dnešnom podcaste sa tam pozrieme – s reportérkou Televízie Markíza Simonou Mikušovou, ktorá už niekoľko mesiacov pôsobí práve v USA. Rozbité obchody a zhoreté autá sú však len následok problému. O systematickom a inštitucionalizovanom rasizme vďaka tomu začal diskutovať celý svet – vrátane pravičiarov a konzervatívcov. Napríklad vrátane britského premiéra Borisa Johnsona. Budete počuť aj Donalda Trumpa a jeho protikandidáta v tohtoročných prezidentských voľbách Joa Bidena. Na to, či práve sledujeme historickú udalosť – a ako to ovplyvní americké prezidentské voľby – sme sa pýtali bývalého veľvyslanca v USA, Rastislava Káčera. Moderuje Peter Hanák.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK