Kolíková: Nie je namieste aby nám Ústavný súd hovoril, čo je Ústava. Suverénom moci je tu parlament.
34:54
Podcast: Ráno Nahlas

Kolíková: Nie je namieste aby nám Ústavný súd hovoril, čo je Ústava. Suverénom moci je tu parlament.

08.12.2020
Ústavnému súdu nič neberieme, právomoc posudzovať ústavné zákony nikdy nemal, len si ju prisvojil. Nositeľom moci je tu ľud, teda parlament a nie je namieste aby nám Ústavný súd hovoril, čo je Ústava, reaguje ministerka spravodlivosti Mária Kolíková na kritiku znemožniť ústavným sudcom posudzovať ústavnosť ústavných zákonov. A ako sa ministerka spravodlivosti pozerá na premiérov výklad princípov právneho štátu?

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.