Bálint Lovász: Sú tu silné politické tlaky na udržanie aj nekvalitných vysokých škôl
43:28
Podcast: Ráno Nahlas

Bálint Lovász: Sú tu silné politické tlaky na udržanie aj nekvalitných vysokých škôl

02.05.2021
Je pravdou, že tu existujú veľmi silné politické tlaky na udržanie niektorých aj nekvalitných vysokých škôl, môže byť za tým aj titulománia vplyvných ľudí a uzavretosť akademického prostredia pred konkurenciou kvality, tvrdí to člen Výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo Bálint Lovász. Takmer 130-tisíc študentov si v tieto dni nachádza vo svojom e-maili dotazník s názvom Akademická štvrťhodinka. Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo týmto spôsobom spúšťa zrejme najrozsiahlejší celoslovenský prieskum medzi študentmi vysokých škôl na Slovensku. Jeho cieľ je jednoduchý, získať spätnú väzbu od študentov a zmapovať práve ich očami stav nášho vysokého školstva. Nekvalita našich vysokých škôl však už vyháňa študovať do zahraničia čoraz viac mladých – a zväčša tých najlepších slovenských mozgov. O prieskume, jeho cieľoch, ale aj o tom, ako to, že existujú aj také vysoké školy ako je tá v Skalici a prečo nie je ani jedna naša univerzita v prvej 500. najelitnejších vysokých škôl sveta či aký vplyv majú na motivovanosť našich študentov plagiátori vo vysokých ústavných funkciách sa v dnešnom Ráno Nahlas budeme rozprávať s členom Výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo a bývalým šéfom Študentskej rady vysokých škôl Bálintom Lovászom. Pekný deň želá Braňo Dobšinský.    

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.