Šanta, Hrivnák a Žilinka sú traja favoriti na šéfa prokuratúry
32:33
Podcast: Ráno Nahlas

Šanta, Hrivnák a Žilinka sú traja favoriti na šéfa prokuratúry

27.11.2020
Tieto dni majú strany vládnej koalície na dohodu o mene nového generálneho prokurátora. Aj keď lídri strán do uzávierky tohto podcastu žiadne mená nekomentovali, zo strán prenikajú informácie o tom, koho preferujú, aj koho vylučujú. Napríklad z viacerých zdrojov vieme, že Tomáša Honza nechce najväčšia vládna strana OĽaNO. Kto je ich favorit? Budete počuť poslanca za OĽaNO Juraja Gyimesiho. Sme rodina presadzuje Maroša Žilinku. Ten priznal, že svoju nomináciu vybavoval u ministerky spravodlivosti a poslanca Petra Pčolinského.  Iné strany mu vyčítajú kontakty s kontroverzným Michalom Gučíkom, a aj viaceré ďalšie veci. Dopodrobna to rozoberieme s poslankyňou Sme rodina Petrou Hajšelovou, ktorá Žilinku navrhla. Ako kompromisný kandidát, priechodný pre viaceré strany, sa ukazuje Ján Hrivnák. Aké výhrady boli voči nemu? Vypočujte si dnešný podcast. Moderuje Peter Hanák.

Podcast Ráno Nahlas je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.