09. Ako sa úspešne vrátiť do pracovného života po rodičovskej dovolenke - Terézia Miháliková
39:58

09. Ako sa úspešne vrátiť do pracovného života po rodičovskej dovolenke - Terézia Miháliková

27.04.2021

Návrat do pracovného života po materskej alebo dlhšej rodičovskej dovolenke nie je pre mamičky jednoduchý. Aby sa zamestnali veľakrát siahajú aj napriek svojej odbornosti po menej kvalifikovaných pozíciách. Rozhodujúcimi faktormi pri výbere zamestnania sú často typ pracovného úväzku a flexibilita pri výkone práce. V najnovšom diele podcastu sme sa s Teréziou Mihálikovou z iniciatívy Pracujúce mamy porozprávali o tom, ako sa odborne rozvíjať počas materskej alebo rodičovskej dovolenky a kedy je dobré začať myslieť na návrat do práce, na akých pozíciách najčastejšie prácu hľadajú alebo ako sa vnútorne nastaviť a nestrácať pred pracovným pohovorom sebavedomie. Z rozhovoru sa dozviete aj to, či je lepšie v životopise rodičovskú dovolenku uvádzať a ako najlepšie naše nadobudnuté schopnosti odprezentovať, ale aj o to, kedy a najmä ako je vhodné túto tému na pracovnom pohovore otvoriť.

Podcast Profesia v praxi je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.