22. Rozhovor s Michalom Čopom o vzdelávaní a kultúrnych vojnách
59:14

22. Rozhovor s Michalom Čopom o vzdelávaní a kultúrnych vojnách

09.05.2019

V čom sa vzdelávanie, ktoré poskytuje Kolégium Antona Neuwirtha a s ním spojený projekt stredoškolských kolégií odlišuje od toho bežne prítomného na školách? Čo to znamená ak je vzdelávanie založené na tzv. veľkých dielach? Ako tento vzdelávací prístup zlepšuje kritické myslenie?—a čo to kritické myslenie vlastne je?----more----Kto to bol Ladislav Hanus, po ktorom nesú KHD svoje meno, a prečo by bol vhodným kandidátom do ankety Najväčší Slovák? Čo sú to KHD a ako s nimi súvisí Spoločenstvo Ladislava Hanusa (SLH) a Bratislavské Hanusove dni (BHD)? Na aké veci sa v rámci tohoročných KHD môžete tešiť?

Čo je to kultúrna vojna a ako ju Michal vníma v slovenskom kontexte? Bojujú v kultúrnej vojne len konzervatívci a liberáli? Ako hodnotí Michal nielen výsledky komunálnych volieb, ale aj trend nezávislých kandidátov? A na záver nám odporučil nejednu dobrú knihu.

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ mesačne na SK1283605207004206791985. Ďakujeme!

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.