40. Rozhovor s Dominikom Porvažníkom o OSN, udržateľnom rozvoji a fake news
01:07:11

40. Rozhovor s Dominikom Porvažníkom o OSN, udržateľnom rozvoji a fake news

09.05.2019

Ako by si o dôležitosti OSN hovoril s mladými, ktorí cítia národne a ich heslami sú samostatnosť, sebestačnosť, suverenita? Je myšlienka udržateľného rozvoja „udržateľná“, ak sa primárne nezameriava na rozvoj ľudského charakteru?—teda na niečo ako udržateľný etický/hodnotový rozvoj?----more----Je podľa teba problém fake news niečo charakteristické až jedinečné pre dnešnú dobu alebo každá doba (od antiky až dodnes) mala problém s demagógiou, klamstvom, zavádzaním?

Ak je boj proti fake news zameraný na overovanie faktickosti informácií, nie je to potom práve filozofia, ktorá by mala byť nápomocná v ďalšom vyhodnocovaní a posudzovaní týchto faktov?

Dohovoríš sa mnohými jazykmi, ale čo ak by ti niekto povedal, že nemá talent na cudzie jazyky a tí, ktorí sa s tým narodili, to majú lepšie a majú veľkú výhodu. Tvoja reakcia?

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ mesačne na SK1283605207004206791985. Ďakujeme!

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.