24. Fašizmus
16:46

24. Fašizmus

09.05.2019

Rôzne politické izmy ako liberalizmus, konzervativizmus či fašizmus sú dnes všeobecne označované ako politické ideológie. V nedávnej dávke som o jednej z nich, konzervativizme, hovoril a dnes by som sa chcel pozrieť na fašizmus. Prečo?----more----

Možno ste počuli o nedávnom prieskume, ktorý si dala urobiť Rada mládeže Slovenska, podľa ktorého by v súčasnosti 20% mladých, teda najviac z celkového počtu opýtaných, volilo politickú stranu, ktorá sa ideovo a hodnotovo nachádza v pravom extrémnom rohu politického spektra.

O fašizme sa už veľa napísalo a ja sám som do tejto osvety pred dvomi rokmi prispel jedným článkom, ktorého obsah by som chcel s vami dnes zdieľať. Nie je najjednoduchší, ale verím, že ponúka mnoho potrebných otázok na zamyslenie; a síce by som v ňom niekoľko detailov a formulácií dnes zmenil, podstava obžaloby voči fašizmu zostáva nezmenená. Ak by ste si ho chceli vlastným tempom prečítať, link na jeho publikovanú verziu nájdete v popise.

Link na článok: www.tyzden.sk/casopis/32361/fasizmus-a-stat-ako-domcek-z-karat

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ mesačne na SK1283605207004206791985. Ďakujeme!

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.