30. Q&A #1
01:16:36

30. Q&A #1

09.05.2019

Dnešná dávka je vaša a zodpoviem v nej na 11 otázok, ktoré som vybral z tých, ktoré ste mi za posledné dva týždne poslali. Ďakujem za túto pozivítnu odpoveď na moju výzvu a pýtať sa či komentovať môžete i naďalej na info@pravidelnadavka.sk----more----

1. Môže byť človek šťastný aj keď nefilozofuje? 2. Čo je krása a aký má význam v každodennom živote človeka? 3. V čom má spočívať úloha štátu? 4. Prečo liberalizmus zlyhal? 5. Vyrovnali sme sa so slovenskou históriou? Aká je identita Slovenska? 6. Ako mať ako akademik pasívny príjem, ktorý vystuží smutný akademický prijem, aby som mohol zostať v akadémii? 7. Prečo sú niektorí ľudia ochotní zomrieť za iných alebo za nejakú hodnotu/ideu aj keď sú napr. zodpovední za iných ako otec/matka? Je to správne alebo je správne snažiť sa (pre)žiť za každú cenu a za každých podmienok? 8. Aký je pôvod zla vo svete? 9. Čo hovorí filozofia o problematike normy a abnormy, s ktorou rôznorodo pracuje psychológia? 10. Je potrebné aby muž vedel narábať zo zbraňami a byť bojaschopný? Alebo to ma nechať na iných? 11. Mohol by si povedať niečo viac o Platónovi a jeho filozofických úvahách?

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ mesačne na SK1283605207004206791985. Ďakujeme!

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.