131. Jakub Žilinčan (Berlin Brands Group): Hlavným výkonnostným ukazovateľom je pre nás EBITDA
43:22

131. Jakub Žilinčan (Berlin Brands Group): Hlavným výkonnostným ukazovateľom je pre nás EBITDA

22.06.2021
Jakub Žilinčan je marketingový riaditeľ pre strednú a východnú Európu medzinárodnej e-commerce spoločnosti Berlin Brands Group.V 131. epizóde Podnicastu porozprával o tom, ako robia marketing pre viac ako 2500 produktov, z akej značky rebrandovali a vytvorili BBG, v čom majú pri predaji výhodu, ale aj o tom, aké KPIs si určujú v rámci cieľov.Detailnejšie povedal: koľkých ľudí má na starosti (3:56),čo je hypergrowth (4:27),či korona pomohla alebo uškodila ich biznisu (4:50),aká je ich marketingová stratégia (6:34),z akej značky rebrandovali BBG (9:33),čo ich motivovalo skupovať značky (9:57),ako si stanovujú ciele (10:52),v čom majú pri predaji výhodu (13:23),aké KPIs si určujú v rámci cieľov (14:00),aký veľký je tím premium customer supportu (16:40),aká je ich firemná kultúra a aké sú ich hodnoty (17:55),aký trh a segment ich prekvapil (19:38),ako kupujú brandy a ako oslovujú predajcov na Amazone (21:44),na čo kladú väčší dôraz? Či na EBITDU alebo na obrat (23:30),ako sa pohybujú multiplikátory a kto ich oceňuje (25:06),či kupujú celú zabehnutú značku alebo len určité produkty a aká je ich stratégia (26:03),aké sú ich distribučné kanály v skupine (27:17),aké marketingové kanály využívajú (30:03),ako sa snažia preraziť do offline priestoru (31:48),čo všetko využívajú v marketingovom mixe (33:20),či robia brand building pre BBG (34:36),ako definujú firemnú kultúru v BBG (35:17),či riadi všetkých 27 ľudí sám alebo má manažérov (37:30),aká je ich trojročná vízia (40:05),či je pre nich atraktívnejšia cesta akvizície alebo budovanie vlastných brandov (42:04). Všetky epizódy Podnicastu nájdete na podnicast.com alebo na Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.Týždenný (ne)biznisový newsletter SEDMIČKA, v ktorom sa dozviete zaujímavé tipy a triky, môžete začať odoberať na podnicast.com/sedmicka.Ak nám chcete dať spätnú väzbu, máte nápad na zlepšenie alebo by ste v Podnicaste chceli počuť niečo konkrétne, napíšte nám na peter@podnicast.com. Ďakujeme, že ste s nami a počúvate Podnicast s Petrom Chodelkom. 

Podcast Podnicast s Petrom Chodelkom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.