127. Tomáš Novák (Diamonds Roastery): Kávová kultúra a praženie kávy #rozhovor
59:28

127. Tomáš Novák (Diamonds Roastery): Kávová kultúra a praženie kávy #rozhovor

08.06.2021
Tomáš Novák je pražiar kávy a majiteľ malej slovenskej pražiarne výberovej kávy Diamonds Roastery.V 127. epizóde Podnicastu povedal, ako sa dostal ku výberovej káve, na čo si treba dávať pozor pri pražení, čo znamená čerstvosť kávy, ale povie aj o tom, aká je kávová kultúra na Slovensku i vo svete. Konkrétnejšie povedal: ako upražili prvú kávu v popkornovači (2:21),akými spôsobmi sa učil pražiť kávu (4:45),aká je kávová kultúra vo svete a na Slovensku (11:42),ako sa dostal ku výberovej káve (13:28),čo je kávový fašizmus (16:00),čo je súčasťou pražiarne a aká bola ich prvá investícia (18:10),ako financujú svoju firmu (24:38),ako sa stíha starať o firmu a zároveň byť aj pražiarom (26:00),aké sú procesy praženia (28:08),koľko kilogramov kávy mesačne upražia (31:47),na čo si treba dávať pozor pri pražení (32:58),aká je konkurencia medzi pražiarňami a pražiarmi (36:34),či sa exportuje ich káva zo Slovenska (40:28),aká je čerstvosť kávy a či jej neuškodí niekoľkodňový transport (42:20),ako oslovuje partnerov (45:41),kto patrí medzi ich najväčších odberateľov (47:19),aký mala korona dopad na kávový biznis (49:26),ako vznikol názov Diamonds Roastery (51:41),aká je ich vízia do budúcna (54:04).Všetky epizódy Podnicastu nájdete na podnicast.com alebo na Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.Týždenný (ne)biznisový newsletter SEDMIČKA, v ktorom sa dozviete zaujímavé tipy a triky, môžete začať odoberať na podnicast.com/sedmicka.Ak nám chcete dať spätnú väzbu, máte nápad na zlepšenie alebo by ste v Podnicaste chceli počuť niečo konkrétne, napíšte nám na peter@podnicast.com. Ďakujeme, že ste s nami a počúvate Podnicast s Petrom Chodelkom. 

Podcast Podnicast s Petrom Chodelkom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.