Elf: Štát musí regulovať Facebook a Google. O konšpiráciách musí hovoriť prezidentka
30:33

Elf: Štát musí regulovať Facebook a Google. O konšpiráciách musí hovoriť prezidentka

24.06.2021
Expert na konšpirácie a vzdelávanie a hovorca českých elfov Bohumil Kartous hovorí, že treba regulovať Facebook a Google. Ako by malo na dezinformácie reagovať slovenské školstvo? Konšpirácie v čase pandémie zabíjajú konkrétnych ľudí. Čo sú efektívne riešenia?  Kto môže za to, keď z dieťaťa vyrastie konšpirátor? Podľa Bohumila Kartousa rodičia. Čo môže zmeniť štát a školstvo? Pomôže naliať peniaze do školstva?  Ľudia veria, že školy fungujú dobre. Je to zásadný omyl - Slovensko aj Česko má pri pohľade na naše dnešné školstvo katastrofálnu perspektívu, obzvlášť v porovnaní s inými vyspelými krajinami.  Má zmysel duálne a špecializované vzdelávanie napríklad na učňovkách? Alebo by sme mali v 21. storočí učiť úplne inak? Na Slovensku aj v Česku máme podľa Bohumila Kartousa priveľa detí na učňovkách a odborných stredných školách, pričom svoju kvalifikáciu vôbec nevyužijú. Navyše, ľudia v tomto storočí sa budú musieť vzdelávať celý život. 

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.