Odmena za očkovanie je zlý nápad. Ako zastaviť tvorbu nových variantov?
24:32

Odmena za očkovanie je zlý nápad. Ako zastaviť tvorbu nových variantov?

30.06.2021
Pristupuje vláda správne k opatreniam a k očkovacej kampani? Odpoveď na to môžu dať najmodernejšie behaviorálne vedy, ktoré sa zaoberajú ľudským správaním a rozhodovaním. Epidemiológovia poznajú cestu, ako zastaviť tvorbu stále nových mutácii koronavírusu. Podľa experta v oblasti behaviorálnych vied Mateja Šuchu je odmeňovanie za očkovanie zlý nápad.  Čo by sa malo zmeniť? Napríklad automatická registrácia občanov na očkovanie. Už v pondelok ste mohli v našom podcaste počuť, že hlavné mesto chce dosiahnuť kolektívnu imunitu – tým, že zaočkuje 75 percent svojich obyvateľov. Čo je to kolektívna imunita, ale aj ako zastavíme neustálu tvorbu nových variantov koronavírusu, odpovie epidemiologička Alexandra Bražinová. Moderuje Peter Hanák. Od júla naše podcasty prechádzajú na letný režim, na aký ste zvyknutí z minulého leta a aj z vianočných prázdnin. Nebudú vychádzať dva denné podcasty, teda ranný podcast Ráno Nahlas a večerný podcast Aktuality Nahlas – ale namiesto nich bude vo všetkých našich kanáloch jeden denný podcast.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.