Chce Igor Matovič koniec svojej vlastnej koalície? Pýta sa politolog Lenč
28:36

Chce Igor Matovič koniec svojej vlastnej koalície? Pýta sa politolog Lenč

01.07.2021
k by niekto chcel aby vládna koalícia skončila, ale nechcel by za to byť zodpovedný, správal by sa ako Matovič, tvrdí politológ Jozef Lenč. Za nejednoznačnú podporu si tak podľa neho môže aj samotný expremiér. A v čom je pointa lietajúceho auta AirCar? Odpovie jeho konštruktér Štefan Klein Vládna koalícia opäť čelila skúške súdržnosti, bývalý premiér a šéf vládneho OľaNO síce pokus opozície o jeho odvolanie z vlády prežil, hlasovanie však odhalilo vysokú miery nedôvery medzi vládnymi partnermi. Napriek tomu, že koalícia disponuje ústavnou väčšinou sa totiž proti jeho odvolaniu jasne vyslovilo iba 67 poslancov. Potvrdzuje sa tak starý politický bonmot, v ktorom sa koaličný partner považuje za najvyšší stupeň nepriateľa? Dokedy sa dá takto zmysluplne vládnuť a nehrá sa tu už iba o to kto bude pred voličmi vinníkom prípadných predčasných volieb? Témy a otázky pre Jozefa Lenča, politológa z Univerzity svätého Cyrila a Metoda. Slovensko ale nie je iba jeho politika plná negatívnych emócii, osobných útokov a parlamentného divadla, Slovensko to je aj o mimoriadne inšpiratívnych príbehoch ľudí, ktorí si vytrvalo idú za svojimi nápadmi a plnia si tak aj svoje detské sny. Medzi takéto príbehy patrí aj príbeh auta, ktoré vie lietať – AirCar, konštruktéra a dizajnéra Štefana Kleina. A my vám tento príbeh predstavíme v druhej časti nášho dnešného podcastu. Pekný deň s Aktualitami Nahlas želá Braňo Dobšinský

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.