Ako žili Kelti v Bratislave: Recyklovali a razili mince. Chceli odstrašiť vzhľadom
36:06

Ako žili Kelti v Bratislave: Recyklovali a razili mince. Chceli odstrašiť vzhľadom

19.12.2020
V dnešnom podcaste sme sa boli pozrieť na to, ako žili Kelti v Bratislave. Pred viac ako 2 000 rokmi bolo v Bratislave keltské mesto – oppidum. Ako vyzeralo také mesto a prečo zaniklo? Ako žili Kelti? Pozreli sme sa na to, kde bývali, ako sa stravovali a ako vyzerali ich obchodné vzťahy. Na svojich minciach zobrazovali mená a tváre bojovníkov, ktorí stáli na čele bratislavského oppida. Typický príklad je napríklad portrét muža s naježenými vlasmi - niektorí to interpretujú tak, že Kelti chceli pôsobiť strašidelnejšie. Pozreli sme na keltsko-rímske objekty, ktoré stavali Rimania na keltskú objednávku.  Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.