SHARE: Od júna by mali skončiť nevyžiadané hovory na Slovensku. Podarilo sa?
24:44

SHARE: Od júna by mali skončiť nevyžiadané hovory na Slovensku. Podarilo sa?

16.06.2021
Regulačný úrad oznámil, že od júna začal dôsledne dohliadať na uplatňovanie legislatívy ošetrujúcej segment nevyžiadaných hovorov, emailov a SMS správ a vyzval ľudí, aby mu dávali podnety na jej možné porušenie. Súčasne s týmto vyhlásením viacerí mobilní operátori prisľúbili, že s nevyžiadanými hovormi od júna skoncujú.  Aká je šanca, že nevyžiadané hovory na Slovensku skutočne prestanú? Čo konkrétne povedali operátori a čo na to hovoria call centrá, pre ktoré je to dôležitý zdroj príjmov? O tom sa rozprávajú redaktori magazínu Živé.sk Filip Maxa a Maroš Žofčin. Pripravovaným zmenám zamedzujúcich nevyžiadané hovory na Slovensku sme sa venovali aj v apríli. Ak chcete mať v téme ešte lepší prehľad, vypočujte si aj náš predošlý podcast. V novej časti nášho technologického podcastu SHARE sa dozviete: ako bude od júna postupovať regulačný úrad proti šíriteľom nevyžiadaných hovorov, ako možno nevyžiadaný hovor nahlásiť, čo na to povedali operátori a aký je postoj call centier, ktoré majú z nevyžiadaných hovorov príjmy. Podcast spoločne pripravujú magazíny Živé.sk a HernáZóna.sk.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.