Nemci zo Slovenska: Niektorí Bratislavčania boli dozorcami v koncentračných táboroch
22:37

Nemci zo Slovenska: Niektorí Bratislavčania boli dozorcami v koncentračných táboroch

19.06.2021
Niektorí bratislavskí Židia stretli v koncentračných táboroch svojich susedov. Nie však ako väzňov, ale ako dozorcov. Išlo o slovenských Nemcov, ktorí narukovali do SS. Rukovali slovenskí Nemci do SS dobrovoľne, alebo z donútenia? Niektorí slovenskí Nemci však bojovali aj v SNP – teda proti Nemcom. Na civilných Nemcoch boli spáchané aj vojnové zločiny. Prečo po stáročnej histórii na Slovensku Nemci odtiaľto natrvalo odišli?  Tento podcast je pokračovaním minulotýždňovej reportáže z Múzea kultúry Karpatských Nemcov na Slovensku. Podcast Múzeum vzniká v spolupráci portálu Aktuality.sk so Slovenským národným múzeom. Nahrával Peter Hanák.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.