Matovičov „veľký tresk". Jednou rukou dáva, druhou berie? Pôrodnosť zvýšiť nemusí
33:16

Matovičov „veľký tresk". Jednou rukou dáva, druhou berie? Pôrodnosť zvýšiť nemusí

07.05.2021
Minister financií Igor Matovič tento týždeň predstavil koncept reformy Veľký tresk - zmeny chystá v daniach a odvodoch a plánuje zvýšiť prídavky na deti. Expremiér tiež hovorí, že stojíme pred obrovskou demografickou krízou a podľa jeho slov nám zhruba 600-tisíc nenarodených detí bude chýbať. Koho by sa avizovaná reforma, ak by prišla do praxe, dotkne najviac? Budete počuť exministra práce a odborníka na dane a odvody Jozefa Mihála.  „Čo chce robiť Igor Matovič zdvíha vlnu odporu na celom Slovensku, pretože aj tie rodiny, ktorým by sa malo pridať si uvedomili, že by platili vyššie dane,” myslí si Mihál, ktorý spolupracuje s koaličnou SaS na návrhu rodinnej politiky.  O koncepte reformy sme sa rozprávali aj s poslancom OĽaNO Petrom Kremským. „Áno, samozrejme, každý to pocíti, ale lepšie zarábajúce skupiny to pocítia viac. Rodiny s deťmi to pocítia menej, pretože možno minú o 50 eur viac na DPH, ale dostanú o 300 eur viac cez deti, čiže pre nich bude táto daňová reforma prínosom,” myslí si Kremský. Zisťovali sme aj, či naozaj môže zvýšenie príspevku na deti zabrániť demografickej kríze. V druhej téme podcastu si budete môcť vypočuť časť z Ľahkého podcastu o ťažkej korupcii. Témou je kolúzna väzba, o ktorej sa Juraj Kemka rozprával s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.