Aktuality Nahlas: Prehnití proti prehnitým? Možno tu máme vojnu policajtov, tvrdí šéfredaktor Bárdy
41:05

Aktuality Nahlas: Prehnití proti prehnitým? Možno tu máme vojnu policajtov, tvrdí šéfredaktor Bárdy

03.06.2021
Možno tu máme slovenskú verziu filmu Prehnití proti prehnitým, teda vojnu policajtov," tvrdí šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy. Stretnutie ústavných špičiek v centrále SIS tak podľa neho mohlo byť aj spravodajskou hrou v prospech dnes stíhaných funkcionárov bezpečnostného aparátu.   Stretne sa prezidentka, predseda parlamentu i premiér s generálnym aj špeciálnym prokurátorom, riaditeľom SIS i policajným prezidentom. Nie, to nie je začiatok žiadneho zlého vtipu a dokonca to nie je ani úvod do nejakého akčného filmu, to je skrátka aktuálna slovenská realita. V nej sa prednedávnom 10 najmocnejších ľudí tohto štátu stretlo v špeciálnej neodpočúvateľnej miestnosti našej tajnej služby. O čom presne bola reč nevieme, informácie zo stretnutia totiž podliehajú utajeniu.     Opozícia stretnutie považuje za bezprecedentné a vládnu koalíciu obviňuje z manipulácie trestných konaní i rozkladu právneho štátu. Vládni lídri - i prezidentka, tieto obvinenia rázne odmietajú a premiér dokonca hovorí, že môžu byť aj ďalšie takéto stretnutia. Bližšie podrobnosti o čom to vlastne celé malo byť, ale z dôvodu, že išlo o utajované informácie, verejnosti poskytnúť nik nechce. No a aby toho nebolo málo, NAKA si dnes prišla pre jedného z účastníkov tohto stretnutia – šéfa policajnej inšpekcie Adriána Szabóa. Čo sa to teda v tomto štáte deje, keď sa najvyšší ústavní činitelia potrebujú utajene stretnúť s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek? Máme sa reálne obávať niečoho skutočne veľkého a strašného? Alebo môže ísť aj o komplot časti bezpečnostného aparátu voči zatýkaniam v ich radách? No a dá sa vôbec veriť SIS s jej minulosťou plnou káuz a prešľapov? To sú témy pre šéfredaktora Aktualít Petra Bardyho, reč však bude aj o minulosti a budúcnosti našej tajnej služby, dôveryhodnosti kajúcnikov či o možných zámeroch Eduarda Hegera, Roberta Fica i Borisa Kollára. V druhej časti nášho podcastu sa pozrieme na to, ako vyzeralo inkluzívne vyučovanie rómskych detí v čase pandémie. Pekný deň želá Braňo Dobšinský

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.