Múzeum: Ružová grófka a záhada bezhlavej sochy. Zomrela sama, miestni ju vyrabovali
22:00

Múzeum: Ružová grófka a záhada bezhlavej sochy. Zomrela sama, miestni ju vyrabovali

28.11.2020
Grófka z Dolnej Krupej vybudovala unikátnu ružovú záhradu na svetovej úrovni, je po nej pomenovaná aj výrazná odroda ruží. Jej koniec bol však smutný, tesne pred smrťou jej všetko ukradli. Zo sochy Šípovej Ruženky, ktorú zrejme dostala od otca, zmizla hlava. Nemáte ju náhodou doma na povale? Vypočujte si príbeh grófky Márie Henriety Chotekovej v dnešnom podcaste Múzeum. Kaštieľom v Dolnej Krupej, najmä jeho parkom a záhradou, nás sprevádzajú Edita Bugalová a Alena Krátka zo Slovenského národného múzea.  V interiéri kaštieľa je momentálne slovensko-rakúska výstava, ktorú sme navštívili v minulej epizóde tohto podcastu. Podcast Múzeum vzniká v spolupráci portálu Aktuality.sk so Slovenským národným múzeom.  Nahrával Peter Hanák.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.