Kauza v Česku: Chyby agentov, Zeman mlčí a mení Babiš rétoriku?
29:20

Kauza v Česku: Chyby agentov, Zeman mlčí a mení Babiš rétoriku?

20.04.2021
Čo presne sa stalo v roku 2014 v obci Vrbětice a s akými verziami sa pracuje dnes? Čo vieme o mužoch, po ktorých v Česku vyhlásili pátranie a tiež o špeciálnej jednotke GRU? V podcaste budete počuť reportéra českého Respektu Ondřeje Kundru. „Na kamerových záznamoch sa ich podarilo odfotiť...je ťažké si predstaviť, že by ich Ruská federácia vydala k vyšetrovaniu. Týchto ľudí chráni, prípade z nich robí oficiálnych hrdinov svojho štátu za tieto násilné akcie, “ opisuje český novinár. Premiér Andrej Babiš sa včera vyjadril, že incident, ktorý sa odohral v roku 2014, nebol aktom štátneho terorizmu, ale útokom na tovar, ktorý patril bulharskému zbrojárovi. Mení český premiér rétoriku a prečo sa k tému ešte nevyjadril prezident Miloš Zeman? Na politickú situáciu sme sa pozreli s  reportérom českého Reportér magazínu Jaroslavom Kmentom. „Andrej Babiš si dobre vykalkuloval, že prezidenta bude potrebovať v nasledujúcom období, že nie je možné, aby sa s ním rozkmotril. Oni sa vzájomne potrebujú, a preto začína uberať na sile vo vyjadreniach," opisuje Jaroslav Kmenta. Budete počuť aj nášho premiéra Eduarda Hegera k záverom dnešnej Bezpečnosti rady štátu, ktorú zvolal v súvislosti s udalosťami v Česku. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.