Ivan Šimko: Kľúčoví politickí hráči dnes hrajú o to, ako pôjdu do predčasných volieb.
30:27

Ivan Šimko: Kľúčoví politickí hráči dnes hrajú o to, ako pôjdu do predčasných volieb.

24.03.2021
Smerujeme k predčasným voľbám, dnes sa už hrá zápas o ich interpretáciu pred voličmi, tvrdí bývalý dvojnásobný minister dzurindových vlád a stratég SDKÚ Ivan Šimko. SaS i Za ľudí by sa radi zbavili premiéra, ten zasa vraj chce ísť do predčasných volieb ako jediný garant zápasu s mafiou a bývalých partnerov obviniť pred voličmi zo zrady. Vo vládnej kríze by sa dnes už zrejme stratil aj povestný detektív Colombo, Ultimáta striedajú ultimáta, pribúda počet ministrov podávajúcich demisiu, paralyzovaný je už aj parlament a tak po všetkých tých silných slovách je hľadanie konsenzu nevyhnutného na vládnutie čosi ako Colombova žena – síce sa o nej stále hovorí, no ešte ju nik nikdy nevidel. Rok od zostavenia vlády tak Slovensko čelí jej pádu a politici sa namiesto vládnutia venujú najmä sami sebe. Ako dopadne aktuálna vládna kríza a akú politickú budúcnosť nám môžu priniesť hroziace predčasné voľby? A kde sa v tom celom vlastne stratil občan a jeho potreby? V Ráno Nahlas na to odpovie dlhoročná postava slovenskej kresťanskodemokratickej politiky, človek, ktorý stál za zrodom SDK, ktorá porazila Vladimíra Mečiara a stratég dzurindovej SDKÚ Ivan Šimko. Pekný deň želá Braňo Dobšinský.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.