Ráno Nahlas: Pandémia prehĺbila domáce násilie voči senirom, tvrdí Lýdia Brichtová zo SocioFóra
32:35

Ráno Nahlas: Pandémia prehĺbila domáce násilie voči senirom, tvrdí Lýdia Brichtová zo SocioFóra

06.04.2021
Telefonické linky zaznamenali až trojnásobný nárast podnetov, pandémia prehĺbila problém domáceho násilia voči seniorom. Páchajú ho aj ich príbuzní a tak sa seniori neraz hanbia vec ohlásiť, hovorí Lýdia Brichtová zo socioFóra.   Preteky o vakcíny považuje Lýdia Brichtová za nedôstojné a hovorí, že v mnohých pre život dôležitých oblastiach tento štát nechal seniorov doslova napospas sebe samým - prípadne to hodil na bedrá ich príbuzných. Životy berúca korona, ale aj prísne protiepidemické opatrenia sú tu s nami už celý rok a ak hovoríme, že trpíme, tak potom naši seniori trpia ešte viac – z hľadiska vírusu totiž práve naše staré mamy a naši starí otcovia patria medzi najrizikovejšie skupiny obyvateľstva a práve medzi nimi si pandémia už stihla vybrať i najväčší podiel obetí. Seniorov však atakuje nielen neviditeľný vírus, ale aj stúpajúce domáce násilie či silná sociálna izolácia, ktorá ich často odtrhla i od ich detí a vnukov. Ako sa teda v tejto čudesnej dobe žije práve im, našim seniorom? Aké podmienky vládnu v tzv. domovoch dôchodcov, ako vnímajú neraz veľmi nedôstojnú bitku o vakcíny, nakoľko na nich myslí tento štát a ako na nich dopadá táto doba plná neustálych rečí o smrti a umieraní? V dnešnom Ráno Nahlas na to odpovie Lýdia Brichtová z neformálnej platformy mimovládnych neziskových organizácií Sociofórum. Moderuje: Braňo Dobšinský

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.