Racionálne riadenie pandémie u nás je utópiou, prišiel som na to v rómskej osade, tvrdí antropológ Belák
41:17

Racionálne riadenie pandémie u nás je utópiou, prišiel som na to v rómskej osade, tvrdí antropológ Belák

09.02.2021
Nielen kvalita nemocníc, dôležitým je aj fakt, v čom ľudia žijú a aká je kvalita ich života. Jednoduchšia alternatíva k akademickým sociálny determinantám zdravia, ktoré vo svojom výskume rozvíja sociálny antropológ Andrej Belák. Na jednej strane vedecký pracovník SAV, na druhej kontaktná osoba pre obyvateľov nejednej rómskej osady. Aby mohol Rómov „študovať“, naučil sa ich jazyk, isté obdobie medzi nimi aj býval. Otvorene hovorí o antirómskom sentimente, ktorým

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.