Beethoven na Slovensku: Prežíval nešťastnú lásku, zložil tu svoj veľký hit
21:07

Beethoven na Slovensku: Prežíval nešťastnú lásku, zložil tu svoj veľký hit

05.12.2020
Legendárny skladateľ Ludvig van Beethoven učil hudbu a jeho žiačkami boli mladé komtesy. Aj tie z kaštieľa v Dolnej Krupej. Bývať s nimi v kaštieli ho však nepustili, prespávať musel v prístavbe pre záhradníka. Jeho pobyt sprevádzajú tri záhady.   Jedna zo záhad sa týka skladby Sonáta mesačného svitu. Tú vraj napísal počas svojho pobytu v Dolnej Krupej. Hudobné múzeum SNM nás zaviedlo do budovy, ktorú Beethoven obýval, a dozvedeli sme sa aj o ďalších záhadách osobného života tohto génia. Prečo sa aj mladý Ludwig na každom obraze tvári ako v depresii? Nahrával Peter Hanák. Podcast Múzeum vzniká v spolupráci portálu Aktuality.sk so Slovenským národným múzeom.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.