Rímsky vojenský tábor v Rusovciach. 60 rokov práce archeológov
18:23

Rímsky vojenský tábor v Rusovciach. 60 rokov práce archeológov

27.03.2021
V dnešnej reportáži sme sa boli pozrieť na najnovšie archeologické prírastky. Ide o exponáty, ktoré získali zamestnanci Slovenského národného múzea. Ako vyzerá taký archeologický výskum? Napríklad na známom rímskom vojenskom tábore Gerulata archeológovia pracujú už 60 rokov. „Nie je to bežné, je to výnimka. Takou je aj Devín, tam sa kope už od prvej republiky," opisuje kurátor zo SNM Igor Bazovský. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast Podcasty Aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.